W PODRÓŻY

Najpiękniejsze miejsce w Nowej Zelandii – dzień 14 i 15

Jeżeli byłabym przyparta do muru i musiała odpowiedzieć na pytanie: jakie jest najpiękniejsze miejsce w Nowej Zelandii, na początku miałabym z tym problem. Nowa Zelandia jest jednym wielkim pięknym obrazem, jak tu wybrać jedno najpiękniejsze? Jednak z setek widoków, które mieliśmy szczęście zobaczyć, jeden z nich zapadł mi szczególnie w pamięć. Wszytko tutaj jakoś tak złożyło się w piękną całość. Pogoda, urokliwa miejscowość, w której spaliśmy, fakt, że dzień wcześniej udało nam się trochę odpocząć. W tych idealnych warunkach wybraliśmy się na Roys Peak.

mapa

Roys Peak znajduje się zaraz przy miejscowości Wanaka, bardzo urokliwym i co ciekawe obleganym przez turystów miasteczku. Dojechaliśmy tutaj trzynastego dnia naszej podróży, bardzo późnym wieczorem. Tutaj mieliśmy zarezerwowane nasze “najlepsze spanie” podczas całego pobytu. Mieliśmy dla siebie uroczy domek z antresolą. Piękną scenerię otaczającą domek zobaczyliśmy tak naprawdę dopiero następnego dnia rano.

IMG_2995 IMG_2997 IMG_3074 IMG_3083

Dzień ten zaczął się pięknym słońcem, ale już koło południa znowu zaczęło padać. Wybraliśmy się wtedy na krótki spacer po Parku Narodowym Mount Aspiring, a resztę dnia spędziliśmy na zwiedzaniu miasteczka i odpoczywaniu. Po dwóch tygodniach w trasie, mieliśmy już całkiem spore braki w śnie. Taki dzień był potrzebny, bo dzięki niemu naładowaliśmy baterie na treking następnego dnia.

Treking na Roys Peak.

Trasa na Roys Peak jest oceniana na 5-6 godzin. Nam całość zajęła 6, ale godzinę z tego spędziliśmy na górze. Cała trasa prowadząca na górę jest pochylona. Nie ma tam niestety krótkich fragmentów “po płaskim”. Żeby się nie zamęczyć zatrzymywaliśmy się dość często i przy takim dość powolnym tempie, trasa zajęła nam 3 godziny.

IMG_3097 IMG_3099 IMG_3100 IMG_3106 IMG_3108 IMG_3123 IMG_3142 IMG_3156-3 IMG_4112 IMG_4120

Jeżeli przyjąć, że czas jest naszą walutą, to były to najlepiej wydane 3 godziny w życiu. Widok na górze wynagradza absolutnie wszystko. Zresztą, co tu dużo mówić, zobaczcie sami.

Najpiękniejsze miejsce w Nowej Zelandii

Najpiękniejsze miejsce w Nowej Zelandii

Najpiękniejsze miejsce w Nowej ZelandiiNajpiękniejsze miejsce w Nowej ZelandiiNajpiękniejsze miejsce w Nowej ZelandiiIMG_3191Najpiękniejsze miejsce w Nowej ZelandiiIMG_3206

Czas na górze spędziliśmy na czekaniu w kolejce na możliwość zrobienia sobie zdjęcia na samym końcu (niestety ładna pogoda + piękny widok = dużo ludzi). Oprócz tego zrobiliśmy też kilka timelapsów, które na pewno będzie można zobaczyć we vlogu z tego miejsca (jeżeli ktoś nie wie, powoli uzupełniam kanał o vlogi nakręcone w NZ).

Jezioro Wanaka i #thatwanakatree

Po zejściu na dół (w trakcie którego spotkaliśmy pierwszych Polaków od początku pobytu), podjechaliśmy jeszcze nad jezioro, żeby zobaczyć najsłynniejsze drzewo w Nowej Zelandii – Wanaka Tree. Dlaczego jest takie sławne? Ano rośnie sobie właśnie w jeziorze i jest uroczo przekrzywione. Dorobiło się nawet własnego hasztagu na instagramie #thatwanakatree.

IMG_4130 IMG_4135 IMG_4137

Drzewo, jak i jezioro są przepiękne, całe miasto Wanaka położone jest właśnie nad jeziorem. Oprócz Queenstown, w którym będziemy później, to chyba najładniej położone miasto w Nowej Zelandii 🙂 Dajcie koniecznie znać w komentarzach, co sądzicie o Roys Peak. Warte tytułu najpiękniejszego miejsca w Nowej Zelandii? 🙂


W następnym wpisie pojedziemy do kolejnego Parku Narodowego, tym razem będzie to Mount Cook National Park, czyli Park z najwyższą górą Nowej Zelandii.

You Might Also Like