Lifestyle

W obiektywie – wrocławskie zoo

Miałam ostatnio niewątpliwą przyjemność wybrać się do Wrocławia. Jaki był główny cel tego pobytu dowiecie się już wkrótce:) Dzisiaj pokażę Wam fotorelację z miejsca, do którego wiedziałam, że się wybierzemy, jak tylko zapadła decyzja o wycieczce – zoo! Zwierzęta mogę oglądać w ilościach hurtowych zawsze i wszędzie, więc nie mogłam nie skorzystać z takiej okazji. Poznańskie zoo jest dla mnie trochę nudnawe. Między poszczególnymi gatunkami zwierząt są olbrzymie odległości do pokonania, co wcale nie oznacza, że mają one więcej miejsca.

Pierwotny plan był taki, żeby zwiedzić tylko niedawno otwarte Afrykarium, ale piękna pogoda umożliwiła spacer po całym zoo. Przeznaczyliśmy na to 4 godziny i jak dla mnie to zdecydowanie za mało, żeby dokładnie wszystko zwiedzić. Trzeba się będzie wybrać jeszcze raz 🙂

Najbardziej ciekawiło mnie Afrykarium. Z zewnątrz robi bardzo duże wrażenie swoimi rozmiarami i designem. Połączenie nowoczesności z Afryką. W środku zobaczymy głównie (chociaż nie tylko) akwaria. Olbrzymia powierzchnia nie poszła na marne. Zwierzęta wodne mają do dyspozycji niesamowite przestrzenie, na pewno nie cierpią na brak miejsca. Projekt całego obiektu, rozwiązania architektoniczne to naprawdę mistrzostwo. Na pewno nie mamy się czego wstydzić na arenie międzynarodowej.

Jedyny minus, którego raczej nie sposób obejść to… klimat panujący w środku 😉 Nie chodzi o to, że jest tam gorąco, a raczej o to, że jest tam bardzo, bardzo duszno. Ale na to już nikt nic nie poradzi.

A Wy kiedy ostatnio byliście w zoo? 🙂

wrocławskie-zoo
wrocławskie-zoo
wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo wrocławskie-zoo
wrocławskie-zoo

wrocławskie-zoo

Afrykarium z zewnątrz:
wrocławskie-zoo

wrocławskie-zoo

wrocławskie-zoo
I kilka zdjęć z środka (tak żałowałam, że nie mam ze sobą statywu!):
wrocławskie-zoo

wrocławskie-zoo

wrocławskie-zoo

wrocławskie-zoo

wrocławskie-zoo

wrocławskie-zoo

wrocławskie-zoo

wrocławskie-zoo

Na koniec królowa zwierząt zawsze czujna 🙂

wrocławskie-zoo

You Might Also Like

 • karolina li

  Pięknie zdjęcia 🙂 też miałam ostatnio wielką ochotę wybrać się właśnie na taką wycieczkę skuli tego Afrykarium 🙂 myślę że w przyszłym miesiącu na pewno się skusimy 🙂

  • Polecam, na pewno warto! Widziałam podobne akwaria (takie jak w Afrykarium) za granicą i nasze jest porównywalne, jak nie lepsze!

 • Sara

  Zawsze sobie mówię, że jak będę we Wrocławiu to odwiedzę ich zoo i teraz utwierdzam się w tym przekonaniu. Zdjęcia są cudowne, baardzo zachęcają, by zobaczyć to miejsce 🙂 Pięknie.

  • Sara, warto odwiedzić:) różnorodność gatunków jest naprawdę duża, warto sobie zrobić wycieczkę:)

 • My się do zoo mamy zamiar wybrać latem, kiedy już będzie ciepło i nie trzeba będzie dzieciaków ubierać w kilogramy odzieży wierzchniej 🙂

  • No i latem na pewno będzie więcej zwierzaków do zobaczenia. Ja na pewno zwiedzę jeszcze raz poznańskie zoo, ale właśnie latem:)

 • Blog To Wake Up Baby

  Podczas kolejnej wizyty we Wrocławiu na pewno zajrzę do zoo 😉

 • Wrocławskie zoo jest czadowe! Byłam we Wrocławiu dwa razy i za każdym musieliśmy odwiedzić również to miejsce. W tym roku wybieramy się specjalnie, żeby zwiedzić Afrykarium 😉 Ogólnie bardzo lubie zoo. Chociaz nie wiem czy powinnam sie przyznawać, w końcu zwierzaki są tam, tak jakby w niewoli.

 • Byliśmy z Mężem we wrocławskim zoo jesienią zeszłego roku. Wtedy Afrykarium było jeszcze w budowie. Musimy tam wrócić. 🙂

 • Valmis Asia

  Ja ostatni raz byłam w zoo we Wiedniu, koło pałacu Schönbrunn, w zeszły roku w sierpniu. Najstarsze zoo na świecie i najpiękniejsze według mnie. Pisałam o nim w jednym z artykułów na swoim blogu. O Afrykarium we wrocławskim zoo nie słyszałam. Byłam tam jakieś trzy lata temu z rodzicami podobało mi się, ale to w Austrii robi lepsze wrażenie.