W PODRÓŻY

Pocztówka z Budapesztu

Po kilku ostatnich wpisach z dużą ilością tekstu, czas na coś lżejszego. Z tej okazji dzisiaj powstał wpis podróżniczo-fotograficzny z Budapesztu.

Do stolicy Węgier wybrałam się w zeszłym roku. Był wrzesień, ostatnie 2 tygodnie do początku ostatniego roku studiów. Trochę mi się już te wakacje znudziły. Wtedy okazało się, że koleżanka z liceum wyjechała właśnie do Budapesztu i zaprasza do siebie. Nie było się nad czym zastanawiać. Kolejny raz skorzystałam z dobrodziejstw, jakie oferują tanie linie lotnicze. Kupiłam bilet po bardzo atrakcyjnej cenie i kilka dni później siedziałam już w samolocie.

Była to moja pierwsza podróż w pojedynkę, wcześniej zawsze jeździłam z kimś. Tym razem czekała mnie samotna podróż do Warszawy, a potem króciutki (50 min.) lot do Budapesztu. Dałam radę, lot samolotem samemu to pikuś! 😉

W mieście, gdzie wino jest tańsze od wody spędziłam 3 dni, głównie na spacerowaniu. Jakie są moje wrażenia? Pierwsze mocne wrażenie było takie, że miasto jest bardzo czyste i urokliwe. Klimatem momentami jakby cofnięte kilkanaście lat wstecz. Przypadło mi do gustu.

Największym ewenementem był dla mnie język węgierski. W wersji pisanej praktycznie nie do przeczytania. W wersji mówionej kalecząca język wymowa w rytmie języka…włoskiego. Serio, akcent i sposób mówienia mieszkańców bardzo przypominał mi właśnie włoski. Dziwne to było doświadczenie.

Podsumowując: miasto jest idealne, jeżeli chcesz zabrać dziewczynę na romantyczny spacer. Olej Rzym, jedź do Budapesztu. Otrzymasz w pakiecie urokliwe knajpki, trochę cieplejszy klimat od naszego, piękne widoki, spacery nad pięknym, modrym Dunajem i dużo czystsze otoczenie. Brzmi kusząco?

Moja relacja fotograficzna nie powala na kolana, bo zupełnie nie skupiałam się na robieniu zdjęć, ale to bardzo dobry pretekst, by wybrać się tam jeszcze raz i nadrobić zaległości, prawda? 🙂 Miasto zdecydowanie jest warte zobaczenia.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

1378291_697984713564588_623675845_n

1377071_697984553564604_1775001782_n

993054_697984653564594_1108991341_n

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES


 

A Wy? Byliście w Budapeszcie, a może planujecie wyjazd? 🙂

You Might Also Like