W PODRÓŻY

Moja TOP lista: 10 ulubionych miejsc w Londynie

Czas na wpis podsumowujący mój wrześniowy pobyt w Londynie. Myślę, że lista moich ulubionych miejsc z tego miasta, będzie w tym celu idealna! Kolejność na liście jest przypadkowa, miejsca się nie liczą 😉 Oprócz miejsc, które odwiedziłam w tym roku, pojawią się także te, które zwiedzałam podczas mojej pierwszej wizyty w tym mieście, kilka lat temu. Gotowi? To zaczynamy:

1. London Eye

Czyli wielkie młyńskie koło, którym przejażdżka jest punktem, który trzeba odhaczyć będąc w Londynie. Widoki są świetne, a i samo wrażenie przebywania w tej szklanej kuli też ciekawe. Koniecznie!

london eye

2. Tower

Czyli twierdza, w której zamykali skazańców. Byliśmy w środku parę lat temu. Warto wydać pieniądze i wzbogacić się o to doświadczenie. Wszystko jest zachowane w bardzo dobrym stanie. Obchodzi się tam poszczególne wieże,a w każdym budynku (Tower składa się z kilku osobnych budynków) jest muzeum z ciekawymi eksponatami.

tower

3. Londyńskie parki (St. James’s, Hyde, Green i Kensington Gardens)

Czyli idealne miejsce na odpoczynek, ale też na chłonięcie atmosfery. Pisałam już wcześniej, że tamtejsze parki są bardzo oblegane i BARDZO czyste. Człowiek zupełnie nie czuje, że jest w centrum wielomilionowego miasta. Punkt konieczny!

parki

4. Natural History Museum

Czyli najciekawsze muzeum pod słońcem. W tym roku czas spędzaliśmy głównie spacerując, ale poprzednim razem poświęciliśmy ładnych parę godzin na zwiedzanie tego muzeum. Gigantyczne szkielety dinozaurów to tylko przedsmak tego co można tam zobaczyć i czego można się nauczyć (dużo interaktywnych ćwiczeń i hmm…eksponatów?) Zarezerwujcie sobie pół dnia co najmniej. A! Co ważne – muzeum jest darmowe!

natural

5. Science Museum

Czyli drugie najciekawsze muzeum pod słońcem! Również bardzo interaktywne. Jest też całą sala z takimi naukowymi ćwiczeniami dla dzieci. Po prostu MEGA. Reszta muzeum to wielkie wystawy przedstawiające rozwój i przyszłość nauki. Również darmowe muzeum i również potrzeba na nie kilku godzin.

science

6. Tower Bridge

Czyli najładniejszy most. W Londynie mostów jest dużo. Ale żaden nie jest tak bajkowy jak ten. On nawet przy zachmurzonym, szarym niebie wygląda po prostu radośnie. Oczywiste must see.

towerbridge

7. Miejsca związane z Harrym Potterem

Czyli coś dla miłośników tego czarodzieja. Tak jak większość ludzi w moim wieku wychowałam się i rosłam razem z Harrym. Czytając książki byliśmy w zasadzie w tym samym wieku. W ogóle ja nadal czekam na list z Hogwartu, najwyraźniej się gdzieś zapodział…W Londynie jest mnóstwo miejsc, które był opisane w książkach i pokazane na filmach. Co prawda ja byłam tylko na peronie 9 i 3/4, no i widziałam Millenium Bridge, ale następnym razem planuję zrobić sobie listę miejsc z adresami i odwiedzić wszystkie miejscówki znane z filmu 🙂 To dziwne uczucie – być tam gdzie ulubieni bohaterowie.

harry

8. Klimatyczny West End

Tutaj odsyłam do całego tekstu o West Endzie. Cały ten rejon podciągam pod TOP miejsce 🙂

west end

9. Teatry

Obowiązkowo od środka. Plan jest taki, żeby podczas każdej wizyty zaliczać chociaż jeden spektakl. Warto się wybrać i poczuć ten klimat, a wychodząc, przejść się w okolice Covent Garden i napić się angielskiego browaru w jednym z klimatycznych pubów.

teatry

10. Metro!

Czyli najdziwniejszy punkt na liście. Nie chodzi mi konkretnie o jazdę metrem, ale o same stacje, intuicyjny sposób rozwiązania całego tego systemu. Wchodzisz na stację i wiesz gdzie iść, drogowskazy prowadzą Cię za rączkę. Do tego nie wiem co w tym jest, ale głos mówiący w metrze i na peronie słynne melodyjne “Mind the Gap” jakoś bardzo zapadł mi w pamięć. Gdy tylko sobie go przypomnę, to automatycznie wracają wszystkie inne wspomnienia z tego miejsca.

metro

A Wy? Byliście w Londynie? Planujecie pojechać? Jeżeli byliście to jakie są Wasze ulubione miejsca?

You Might Also Like